Kurumsal Araç Kiralama

Kurumsal araç kiralama işlemleri; belirli şirketler, işletmeler kısacası kurumlar tarafından yeterli araca sahip olunmadığında ya da geçici olarak arabaya ihtiyaç duyulduğunda sık sık tercih edilen bir işlemdir. Günümüzde bizlerin hayatını kolaylaştıran, ulaşmak istediğimiz noktaya gitmekte bizler için bir ulaşım aracı olan toplu taşımaların yanı sıra, ticari araçlar hayatımızı oldukça kolaylaştırmaktadır. Bu işlem için kişisel arabanın olmaması durumunda araç kiralama firmaları devreye girmektedir. Yeni nesil araç kiralama sisteminde sadece bireysel olarak araç kiralanmakla kalmayıp kurumsal olarak araç kiralamak da mümkündür. Kurumsal araç kiralama sisteminde araç kiralamak isteyen şirketler öngörülen şartlar, uygun prosedürler oluşturulduğunda firma ile anlaşılan süre zarfı içinde istenilen sayıda araç kiralama hakkına sahiptir. Kiralanmak istenen araçların bakımı araç kiralama şirketine ait olmakla birlikte araç kiralandıktan sonraki aracın sürücüsünün bir hatası olmadığı takdirde her türlü arıza yine araç kiralama şirketine ait olmaktadır. Ancak aracı kiralayan birey tarafından araca bir hasar verilmişse aracın hasarını karşılaması aracı kiralayan kurumlara aittir. Bunun yanı sıra aracın yaktığı yakıtı karşılamak da  aracı kiralayan kuruma aittir.

 

Kurumsal araç kiralama işlemlerinde diğer araç kiralama işlemlerinde olduğu gibi uygun prosedürler uygulandığında istenilen tarihler aralığında araç kiralamak mümkündür. Fakat kurumların aracı kiralayacakları tarih net ve kesin bir şekilde belirtilmelidir. Belirtilen tarihler aralığında araçlar kurumlar tarafından güvenilir bir şekilde kullanımını sürdürebilmekte olabilirler.

 

Kurumsal Araç Kiralama Kimler Yapabilir?

Kurumsal araç kiralama işlemlerini, küçük ya da büyük ölçekli fark etmeksizin tüm şirket ya da firmalar gerçekleştirebilmektedirler. Şirketler dönemsel olarak araçlara ihtiyaç duyabilmekte ya da sahip oldukları şirket araçları yetmediklerinde çeşitli araç kiralama firmalarından araç kiralayabilmektedirler. Bu şekilde şirket için bir araba alıp fazla maliyet ödeneceğine araç kiralanarak daha uygun bir maliyetle şirketin ihtiyaçları giderilmiş olacaktır. FleetMole ile iletişime geçerek kurumsal araç kiralama işlemlerine dair detaylı bilgi edinebilmeniz mümkündür.

 

kurumsal filo kiralamaKurumsal Araç Kiralama Avantajları

Kurumsal araç kiralama avantajları şirketler ya da firmalar için görmezden gelinemeyecek kadar çoktur. Bu avantajlardan kısaca bahsedelim. Kurumsal araç kiralama şirketleri ile hem yurt içinde hem de yurt dışında çalışabilme imkanınız bulunmaktadır. Şirket eğer sürekli olarak seyahat ediyor ise seyahat prosedürlerine uyum sağlayan araçlar tercih edilmelidir. Bu sayede karşılaşılabilecek problemler ile kolayca baş edilebilir. Aynı zamanda kurumsal araç kiralama işlemleri 1 günden 11 aya kadar kısa dönem kiralama işlemleri gerçekleştirilebilir. Bu sürelerde firmalar arasında değişiklik olabilir. Bazı firmalar sadece kısa dönem kurumsal araç kiralama işlemleri yaparken bazı firmalar farklı koşullar altında uzun süreli kiralama işlemleri yapmaktadır. İstenilen alternatif ve koşulları sağlayan modellerde araçlar kiralayabilir ve şirket çalışanlarınıza araçları kullanmaları için verebilirsiniz. Kiralanan araçlarda kullanılan yakıtlar kurum sahibine ait olmakla birlikte teslim süresi ile ilgili değişiklik olacağı zaman araç kiralama şirketine bildirilmesi gerekir.