Bireysel Araç Kiralama

Yeni nesil araç kiralama sistemi hem bireysel araç kiralama hem de kurumsal araç kiralama olmakla birlikte günümüzde en  çok rehavet gören sistemlerden biri haline gelmiştir. Hayatımızın neredeyse her alanında kullandığımız toplu taşımaların haricinde bireysel olarak bir araca ihtiyacımız olduğu zamanlarda olabilmektedir. Fakat günümüz şartlarında bir arabaya sahip olmak oldukça güç ve uzun bir zaman isteyen bir durumdur. Bireysel sahip olduğumuz araçlar olmadığı zamanlarda Rent a car yani yeni nesil araç kiralama sistemini kullanarak bizlerden istenilen şart ve koşullar dahilinde istediğimiz süre zarfında kullanabildiğimiz araçlar kiralayabilmekteyiz.

 

Kiralanan araçların bakım, temizlik vb. gibi her türlü eksiği ya da ihtiyacı kiralama şirketleri tarafından önceden yapılmaktadır. Araçların yaktığı yakıt aracı kiralayan bireylere aittir bunların haricinde kiralanan araca kiralayan birey tarafından bir hasar oluşturulmuşsa aracı kiralayan birey aracın hasarını karşılaması gerekmektedir. Ve araç kiralanan saatler içerisinde kiralama şirketine teslim edilmelidir aksi bir durum ile karşı karşıya gelindiğinde direkt olarak araç kiralama şirketine durumu hakkında bilgi verilmesi gerekmektedir. Bireysel araç kiralama işlemlerinde araç, kiralama şirketleri tarafından önceden konuşulup belirlenen sınırlar içinde kullanılması gerekmektedir bu belirlenen sınırların aşılması halinde araç kiralama şirketine tekrardan bilgilendirme yapılması gerekmektedir. Aksi durumda farklı sorun ya da problemlerle karşılaşılabilir.

 

Günlük Bireysel Araç Kiralama

Günlük bireysel araç kiralama rent a car firmalarının bireysel araca sahip olmayan kişiler tarafından sıkça karşılaştıkları bir araç kiralama şeklidir. Günlük araba kiralama işlemleri, özel araçları olmayan fakat gün içerisinde gündelik bir iş için arabaya ihtiyacı olan, özel günlerde arabaya ihtiyaç duyulması ya da sadece zevk için araç kiralamak isteyenler tarafından tercih edilen bir bireysel araç kiralama sistemidir. Günlük bireysel araç kiralama işlemlerinde dikkat edilmesi gereken önemli hususlardan birisi araç kiralama şartlarını dikkatli bir şekilde incelemektir. Birçok araç kiralama firmalarında en az üç günlük bir araç kiralama şartı bulunmaktadır. Fakat bu şart tüm rent a car firmalarında bulunmamaktadır.

 

Günlük oto kiralama işlemi teslim alınan saatten tam 24 saat sonrasına aracın teslim edilmesi şeklinde gerçekleşmektedir. Kiralama sırasında uygulanan sözleşmede bu tarih ve saatler net olarak yazmaktadır. Günlük bireysel araç kiralama işlemlerinde fiyat değişikliği; sezona, araç modellerine, firmalara göre değişiklik gösterebilmektedir. Aynı zamanda minimum yaş ve ehliyet süresi de firmalara göre değişmektedir.

 

Aylık Bireysel Araç Kiralama

Araç kiralama işlemlerinde en karlı araç kiralama şekli aylık bireysel araç kiralama hizmetidir. Aylık araç kiralama süresi 1 aydan 12 aya kadar yapılabilmektedir. Sezonluk olarak değişiklik yapılabildiğinden dolayı oldukça erken rezervasyon yapılması gerekmektedir. 6 ay ve üzeri araç kiralama işlemlerinde rent a car firmaları kiracıya hatırlatma yapmaktadır. uygun fiyatlı yolculuk yapmak isteyenler ekonomik sınıflı ve kilometre başına az yakan araçlardan faydalanabilmektedirler.